Plaukų slinkimas vyresnėms metų moterims

Su amžiumi kiekvieno žmogaus plaukai tam tikru mastu retėja. Mes senstame, todėl sensta ir mūsų plaukai.

Vien tik Jungtinėse Amerikos Valstijose daugiau nei 20 milijonų moterų kenčia nuo tam tikros formos moteriško tipo nuplikimo. Todėl mano kėdėje dažniausiai užduodamas klausimas: Kaip padaryti, kad plaukai atrodytų puresni?

 

Tikėtina, kad jei norite apimties (arba aukščio), teks pakelti rankas virš pečių ir kurį laiką praleisti ją kuriant. Kuris laikas nėra valanda. Tam tikras laikas yra 15-20 minučių. Kai plaukai pradeda retėti, dažnai negalime pasikliauti vien geru kirpimu. Kirpėjai negali tiesiog nukirpti aukščio jūsų plaukams. Kad plonėjantys plaukai atrodytų storesni, reikia, kad dirbtume abu kartu.

Dažniausia moterų plaukų retėjimo priežastis yra paveldimas plaukų slinkimas arba androgeninė alopecija. Iš tikrųjų 95 proc. visų moterų plaukų retėjimo atvejų gali būti susiję su paveldimu plaukų slinkimu. Tik nedaugelis moterų yra girdėjusios apie šią ligą ir dar mažiau supranta, kad tai gali būti jų plaukų slinkimo priežastis.

Žodis alopecija vartojamas apibūdinant žymaus plaukų slinkimo tipus. Androgenetinė alopecija apibūdina plaukų slinkimą, kurį sukelia androgenai, t. y. hormonai, kurių yra kiekviename žmoguje, vyre ar moteryje.

Hormonų pokyčiai turi įtakos daugeliui dalykų, įskaitant paveldimą plaukų slinkimą. Konkrečiai tai lemia jūsų genetinis jautrumas vyriškam hormonui testosteronui. Testosteronas virsta stipresniu hormonu, vadinamu dihidrotestosteronu, dėl kurio jautrūs plaukai ir folikulai tampa mažesni.

 

Kodėl plaukai retėja

 

Paprastai kiekvienas jūsų plaukas auga nuo dvejų iki septynerių metų, po to tris mėnesius ilsisi ir iškrenta, kad užleistų vietą naujiems plaukams. Tačiau jei turite genetinį polinkį į plonėjančias sruogas, jūsų plaukų folikulai gali tapti jautresni vyriškajam hormonui testosteronui kažkada dvidešimties, trisdešimties ar net paauglystėje. (Tai nereiškia, kad jūs gaminate daugiau testosterono nei kitos moterys, tiesiog šis hormonas jus veikia kitaip.) Laikui bėgant jūsų folikulai susitraukia ir gali gaminti tik plonesnius, trumpesnius, silpnesnius plaukus arba jų visai nebegaminti. Kai kurioms moterims šis procesas pagreitėja menopauzės metu, kai sumažėja natūralus estrogenų kiekis.

 

Todėl galite pastebėti trumpus plaukus, kurie, atrodo, niekada neauga, ypač aplink plaukų liniją ir centrinę plaukų dalį. Žinote tuos mažus pūkelius, kuriuos matote viršugalvyje. Priežastis, kodėl sluoksnių ir tekstūros pridėjimas padeda sukurti iliuziją, kad tos sruogos turėtų būti ten, o ne keistai trumpesnės už likusius plaukus.

 

Ką galima daryti dėl retėjančių plaukų?

 

Trys įprasti plaukų slinkimo gydymo būdai yra medicininis, chirurginis ir kosmetinis. Medicininiu būdu naudojamas vietinio poveikio vaistas minoksidilas, kuris sustabdo plaukų folikulų mažėjimą maždaug 60 proc. moterų, pabandžiusių jį įtrinti į galvos odą du kartus per dieną. Maždaug dviem trečdaliams šių moterų per aštuonis mėnesius taip pat atauga plaukai, nors nauji plaukai paprastai būna daug plonesni už senuosius.

 

Medikamentinis gydymas yra veiksmingesnis stabdant plaukų slinkimo progresavimą nei atauginant jau prarastus plaukus, tačiau laimingas procentas pacientų gali pastebėti žymų plaukų ataugimą. Minoksidilą galima įsigyti be recepto, tačiau, norint, kad nauji plaukai augtų, jį reikia nuolat vartoti visą likusį gyvenimą. Nutraukus gydymą minoksidilu, plaukai vėl pradės slinkti per kelis mėnesius. Kai kurios moterys pastebi, kad tirpalas sukelia niežulį ar galvos skausmą.

 

Minoksidilis yra vienintelis Maisto ir vaistų administracijos patvirtintas vaistas, skirtas moterų plaukų slinkimui gydyti. Atrodo, kad finasteridas, receptinė tabletė, kuri veikia mažindama testosterono kiekį, veikia tik vyrus. Jis nėra saugus moterims.

 

Plaukų atstatymo operacija yra dar viena galimybė moterims, nors ji geriausiai tinka, jei jums, kaip ir vyrams, pirmiausia retėja viršutinė plaukų dalis. Chirurgas pašalina plaukus iš tankesnės galvos vietos ir atskirai persodina folikulus ten, kur jų labiausiai reikia.

Galiausiai, kosmetinis patobulinimas – tai tokių produktų, kaip losjonai nuo plaukų slinkimo, tirštiklis, maskuoklis ir technikos, kurios sukuria iliuziją, kad jūsų plaukai yra storesni nei iš tikrųjų, naudojimas.