Populiariausi klausimai, kuriuos išgirsta židinių meistrai

zidiniai

Židinys namuose – tai ir grožis, ir jaukumas, ir malonus laiko praleidimas. Tačiau labai dažnai židinių meistrai pastebi, kad žmonės, ne visai tinkamai įvertina židinio pirkimą, o vėliau mažai domisi jo priežiūra bei pačių gyventojų sauga. Todėl norime pasidalyti keliais populiariausiais klausiais, kuriuos išgirsta meistrai iš klientų. Galbūt jie padės apsispręsti, ieškant naujo židinio ir leis suprasti apie tai, kokios priežiūros namuose reikalauja židinys.

  1. Pirkti ar statyti? Tai turbūt populiariausias klausimas, kuris pirmiausia ateina į galvą, nusprendus, kad namuose galėtų atsirasti židinys. Labai svarbu iš anksto apsispręsti, kokio židinio norėsite. Kartais klientai mano, kad tik individualiai jiems pastatytas židinys bus kokybiškas ir ilgai tarnaus. Tai nėra tiesa, nes daugelis šiuolaikinių židinių šiandien sukurt taip, kad tarnautų ilgus metus ir veiktų efektyviai. Tačiau jeigu pasirinkimas Jūsų netenkina, o namuose norisi kažko unikalaus, galima rinktis meistro teikiamas paslaugas. Svarbu suprasti, kad židinių meistrai užsakymų turi gausybę, todėl dėl darbų reikėtų registruotis iš anksto. Individualus židinio projektas – puikus sprendimas įrenginėjant naujus namus. Ypač, kai norite židinį pastatyti erdvioje ar nestandartinio išplanavimo erdvėje.
  2. Ar reikia rinktis specialų stiklą? Kartais židinių meistrai išgirsta, kad klientai ieško galimybių, kaip sutaupyti įsigyjant ar montuojant židinį, tad sugalvoja įvairių variantų. Pavyzdžiui, rinktis atviro tipo židinį, o jį vėliau dengti įsigyti stiklu. Tai nėra gera mintis, pirmiausia todėl, kad židinys turi būti pritaikytas uždarymui, tik tuomet jis veiks efektyviai. Židinio durelėms naudojami tik keraminis arba karščiui atsparus stiklas. Tai medžiagos, kurios užtikrina saugumą ir tinkamą karščio uždarymą židinio viduje. Pasirinkus tam nepritaikytas medžiagas, ne tik rizikuojate savo saugumu, bet ir galite sugadinti židinį.
  3. Kaip kūrenti? Mažai žmonių klausia apie tai, kaip židiniai turi būti tinkamai kūrenami, tačiau tai svarbus klausimas. Dažnai židinių meistrai iškviečiami remontui tik todėl, kad židinys buvo kūrenamas netrinkamai. Visais atvejais pirmiausia reikėtų neskubėti židinyje sukurti didelės liepsnos. Reikėtų įšildyti kaminą ir geriausia, jeigu iš pradžių ugnis bus nedidelė, o jai sukurti naudosite smulkias malkas. Kai jos įsidegs ir kaminas sušils, po truputį galite didinti liepsną iki Jums norimos.
  4. Ar reikia valyti? Taip, norint, kad židinys tinkamai atliktų savo funkciją, reikia nuolat jį prižiūrėti. Tai reiškia, kad židinys turi būti reguliariai valomas, stebėkite, kas neužsikištų kaminas, o pelenų nesikauptų virš židinio grotelių. Taip pat nepamirškite reguliariai valyti židinio stiklo, o esant reikalui į namus pasikviesti profesionalų židinio meistrą. Jis geriau pasirūpins iškilusiomis problemomis ir užtikrins darbų efektyvumą. Tai geresnis sprendimas nei židiniui ėmus veikti netinkamai, eksperimentuoti ir jį remontuoti patiems.