Sėkmingai užbaigtas festivalis Kaune – „Baltų raštai 2018“

baltų raštai 

Sėkmingai pasibaigė 24 dienas trukęs vaikų ir jaunimo folkloro festivalis. „Baltų raštai 2018“ pabaigė savo turą Kaune pirmąjį spalio savaitgalį. Festivalis, kaip ir daugelis kitų renginių šiais metais, buvo skirtas paminėti Lietuvos atkūrimo šimtmetį.

 

Festivalis „Baltų raštai 2018“ buvo skirtas visiems prijaučiantiems ir norintiems iš arčiau „prisiliesti“ prie mūsų šalies tautinės kultūros ir Baltijos šalių simbolikos. Festivalyje susirinko jaunimas ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Baltarusijos bei Latvijos. Viso buvo 520 dalyvių.

 

Folkloro ansambliai ne tik smagiai dainavo tautines dainas, bet ir šoko ratelius. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas gimtosios kalbos grožiui ir jo svarbai. Viso festivalio metu be muzikos buvo galima išvysti ir kitų įdomių veiklų: drabužių rekonstrukcijų, žalvarinių papuošalų gamybos procesus, akmenukų dekoravimus ir kita. Į renginį buvo susirinkę daug žymių amatininkų ir tautodailininkų iš skirtingų Lietuvos kampelių, kurie mene akcentavo savo regiono bruožus. Taip pat buvo ir kitų Baltijos šalių atstovų parodėlės.

 

Kaune festivalis vyko tris dienas ir jo metu buvo daug nemokamų koncertų, filmų, mokymų ir kitų vakaronių. Kadangi viso festivalio metu Kaune buvo puikus ir saulėtas oras, tai leido pritraukti dar daugiau susidomėjusių žmonių. Čia rinkosi ir vaikai ir jaunimas ir vyresnės kartos atstovai.

 

Festivalis vyko Kauno tautinės kultūros centre ir Kauno įgulos karininkų ramovėje.