Kai yra kalbama apie sužadėtuves visuomet pats didžiausias dėmesys yra skiriamas sužadėtuvių žiedams. Tai neabejotinai yra pati svarbiausia kiekvienų sužadėtuvių detalė. Tačiau labai dažnai kalbai pakrypus apie sužadėtuvių žiedus yra kalbama tik apie tradicinius žiedus. Tuo tarpu šiuolaikinėje juvelyrinių dirbinių rinkoje yra siūlomas ir gerokai didesnis sužadėtuvių žiedų asortimentas. Todėl būtų labai įdomu ir naudinga pažvelgti į visą tai iš arčiau, pateikiant ne vieną įdomų faktą.
Alternatyvūs sužadėtuvių žiedai
- Ne tik deimantiniai sužadėtuvių žiedai. Deimantai iki šiol yra patys populiariausi pasirinkimai, kai kalbama apie sužadėtuvių žiedus, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir apie alternatyvius sužadėtuvių žiedus, kuriuose yra inkrustuoti įvairių spalvų brangakmeniai.
- Brangakmenių kietumas. Kiekvienas brangakmenis yra skirtingo kietumo ir tai nusako, koks yra konkretaus brangakmenio atsparumas įbrėžimams. Brangakmenių kietumas yra vertinamas pagal Moso skalę – nuo 1 iki 10 (10 yra priskiriama kiečiausiam brangakmeniui).
- Deimantai yra amžini. Ši frazė egzistuoja jau ne vieną dešimtmetį. Tiesą sakant, toks reklaminis šūkis yra pripažįstamas vienu iš pačių geriausių visoje istorijoje. Būtent jo dėka deimantai sulaukė ypatingai didelio populiarumo visame pasaulyje. Tačiau ši frazė atsirado dėl vienos svarbios priežasties – deimantai yra pripažįstami kiečiausiais iš visų brangakmenių. Moso skalėje deimantų kietumas yra vertinamas 10.
- Jei norima pasirinkti deimantui alternatyvų brangakmenį. Jei norite sužadėtuvių žiedui pasirinkti ne deimantą, o alternatyvų brangakmenį, kuris taip pat būtų priskiriamas prie vienų iš pačių tvirčiausių, dauguma juvelyrų rekomenduoja rinktis safyrą arba rubiną, kadangi jų kietumas Moso skalėje yra vertinamas 9.
- Ką verta atminti. Nors iš tikrųjų sužadėtuvių žiedu gali tapti bet kuris jūsų pasirinktas žiedas, neverta pamiršti, kad juvelyrai paprastai nerekomenduoja sužadėtuvių žiedui rinktis opalo, perlų ir kai kurių kitų brangakmenių, kurie yra pernelyg minkšti ir dėl to gali būti lengvai pažeidžiami nešiojant juos savo kasdienybėje.
- Kodėl smaragdai nėra dažnai naudojami sužadėtuvių žieduose. Tikriausiai jums ne kartą kilo klausimas, kodėl sužadėtuvių žiedai su smaragdais nėra tokie populiarūs pasirinkimai kaip rubinai, safyrai ar deimantai? Smaragdų kietumas pagal Moso skalę yra 7.5, tačiau jie yra žinomi kaip labiau trapūs ir lengviau dūžtantys. Tačiau jei labai norima pasirinkti žalią brangakmenį, tinkama smaragdo forma ir atitinkamas inkrustavimas žiede gali išspręsti šį klausimą.
Keli patarimai sužadėtuvių žiedo priežiūrai
- Ilgaamžiai sužadėtuvių žiedai. Sužadėtuvių žiedai (ypač tie, kurie yra pagaminti iš platinos) yra ypatingai tvirti ir pagaminti taip, kad galėtų būti mūvimi visą gyvenimą, tačiau suprantama, kad nei vienas juvelyrinis dirbinys negali būti absoliučiai nepažeidžiamas. Todėl siekiant, kad jūsų mūvimi žiedai visuomet išliktų geros būklės, rekomenduojama kartą metuose apsilankyti pas juvelyrą.
- Venkite žiedo sąlyčio su chemikalais. Chemikalai gali padaryti labai daug žalos tauriesiems metalams ir brangakmeniams, todėl jei tenka neišvengiamai naudoti įvairią buitinę chemiją ar kitus chemikalus, visuomet vertėtų savo žiedą nusiimti.
- Kartais sužadėtuvių žiedą tenka nusiimti. Nors galbūt jūs niekuomet neplanuojate nusiimti savo sužadėtuvių žiedo, vis dėlto kai kuriais atvejais jį nusiimti rekomenduojama. Juvelyrai pataria savo juvelyrinius dirbinius nusiimti, jei sportuojama, plaukiojama, dirbama sode ar užsiimama bet kuria kita veikla, kurios metu juvelyriniai dirbiniai galėtų nukristi ar būti pažeisti.
Taigi, šie aukščiau išvardyti faktai turėtų praplėsti jūsų akiratį ir suteikti daugiau naudingos informacijos būsimame sužadėtuvių žiedų pasirinkimo procese. Tuo tarpu, jei jus domina originalūs sužadėtuvių žiedai Kaune ar Vilniuje, galite pasinaudoti specializuotomis internetinėmis juvelyriniais dirbiniais prekiaujančiomis parduotuvėmis.