Vaikams pritaikyti ultragarsiniai dantų šepetėliai: Ką turi žinoti tėvai?

šepetėlis

Būdami tėvai, suprantate, kaip svarbu nuo mažens vaikams diegti gerus burnos higienos įpročius. Norint išlaikyti sveikus dantis ir dantenas, labai svarbu valyti dantis du kartus per dieną, tačiau įtikinti vaikus tinkamai valyti dantis gali būti iššūkis. Pradėkite naudoti vaikams pritaikytus ultragarsinius dantų šepetėlius – įrankį, kuris gali padaryti jūsų vaiko dantų valymą veiksmingesnį ir įdomesnį. Štai ką reikia žinoti.

Kas yra ultragarsiniai dantų šepetėliai?

Ultragarsiniai dantų šepetėliai – tai elektrinių dantų šepetėlių rūšis, kurie dantų valymui naudoja aukšto dažnio garso bangas. Šios garso bangos sukuria mažus burbuliukus, kurie gali pasiekti giliai tarp dantų ir palei dantenų liniją, veiksmingai pašalindami apnašas ir bakterijas.

Kodėl verta rinktis ultragarsinius dantų šepetėlius vaikams?

Yra keletas priežasčių, kodėl ultragarsiniai dantų šepetėliai gali būti puikus pasirinkimas vaikams:

Puikiai valo: Ultragarsiniai dantų šepetėliai gerai išvalo dantis ir padeda išlaikyti sveikus vaiko dantis ir dantenas. Jie ypač veiksmingai šalina apnašas, kurios gali sukelti ėduonį – dažną vaikų problemą.

Lengva naudoti: Dėl automatinių judesių ultragarsiniai dantų šepetėliai gali palengvinti dantų valymą vaikams, kuriems gali kilti sunkumų dėl tinkamos dantų valymo technikos.

Pramogos veiksnys: Daugelis vaikams pritaikytų ultragarsinių dantų šepetėlių yra su funkcijomis, skirtomis valytis dantis maloniau, pvz., muzika, šviesomis ir teminiu dizainu. Šios funkcijos gali paskatinti vaiką valytis dantis du kartus per dieną rekomenduojamą dviejų minučių trukmę.

Vaikams tinkamo ultragarsinio dantų šepetėlio pasirinkimas

Rinkdamiesi ultragarsinį dantų šepetėlį savo vaikui, atsižvelkite į šiuos veiksnius:

Dydį ir dizainą: Rinkitės vaikams skirtą dantų šepetėlį su mažesne šepetėlio galvute ir mažoms rankutėms patogia rankena. Ieškokite linksmų dizainų ar simbolių, kurie patiktų jūsų vaikui.

Švelnumas: Vaikų dantys ir dantenos yra jautresni nei suaugusiųjų, todėl labai svarbu rinktis ultragarsinį dantų šepetėlį, kuris švelniai, bet veiksmingai valo dantis.

Laikmatis: Įmontuotas laikmatis gali užtikrinti, kad vaikas valytų dantis rekomenduojamą laiką. Kai kurie dantų šepetėliai net dvi minutes groja dainelę, kad laikas būtų malonesnis.

Įkraunama baterija: Įkraunama baterija gali būti patogesnė ir ekonomiškesnė nei dantų šepetėlis, kuriam reikia dažnai keisti bateriją.

Vaiko mokymas naudotis ultragarsiniu dantų šepetėliu

Išrinkus vaikui ultragarsinį dantų šepetėlį, svarbu išmokyti jį tinkamai juo naudotis:

Dantų šepetėlį patepkite nedideliu kiekiu dantų pastos: jaunesniems nei 3 metų vaikams – tepinėliu, o vaikams nuo 3 iki 6 metų – žirnio dydžio kiekiu.

Dantų šepetėlį pakreipkite: Išmokykite vaiką dantų šepetėlį laikyti 45 laipsnių kampu dantenų link.

Vedžiokite dantų šepetėlį: Parodykite vaikui, kaip lėtai judinti dantų šepetėlį nuo vieno danties prie kito, kiekvienam dantukui skiriant po kelias sekundes. Šveisti nereikia, nes dantis valo ultragarso vibracijos.

Valykite visus paviršius: Įsitikinkite, kad vaikas valo visus dantų paviršius – išorę, vidų ir kramtomuosius paviršius.

Išvada

Įtvirtindami vaikams gerus burnos higienos įpročius, galite pasirūpinti, kad jie visą gyvenimą turėtų sveikus dantis ir dantenas. Vaikams skirti ultragarsiniai dantų šepetėliai šią užduotį gali padaryti lengvesnę ir linksmesnę, puikiai išvalyti dantis ir paskatinti valyti juos rekomenduojamą laiką. Jūsų, kaip tėvų, patarimai yra labai svarbūs mokant vaiką veiksmingai naudotis ultragarsiniu dantų šepetėliu. Turėdami tinkamas priemones ir įpročius, galite padėti vaikui pasiekti ir išlaikyti sveiką šypseną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *