Vartai – sodyboms vizitinė kortelė

vartai

Vartai turi būti to paties stiliaus, kaip tvora, bet puošnesni. Beje vartai reikalingi net tada, kai sodybą riboja tanki gyvatvorė arba akmenų sienelė. Vartai neturi būti tik atsiribojimo detalė, o įsilieti į visumos kompoziciją ir derėti prie balkonų, tvorelių arba laiptų turėklų.

Kokie turi būti vartai?

Kiemo vartai gali būti aklini, ažūriniai, kombinuotieji. Estetinis dekoravimo sprendimas priklauso nuo sodybos architektūros. Masyvus vartai tiks senovinėms sodyboms, atstatomiems dvarams. Modernių namų tvoroms ir vartams pasirenkamos lengvos medžiagos, ypač mėgstami  meniškai balti vartai, tačiau jų priežiūra sudėtingesnė, kaip ir pats montavimas. Mediniai vartai tinka ir tradicinių namų kaimo sodyboms ir užmiesčių moderniems namams. Jie nesunkūs, tačiau grožiu nenusileidžia kaltiniams. Mediena turi būti impregnuota ir apsaugota nuo ligų- grybelio, pelėsio, vabzdžių. Blogu oru labai praverčia, kai vartai atidaromi iš automobilio, pulteliu.

Vartų automatika

Renkantis vartų automatiką  svarbu atsižvelgti į tai, kad ji būtų ilgaamžė, paprastai montuojama ir lengvai prižiūrima. Vartų automatikos pasiūla yra gausi: norint valdyti įvažiavimo ir išvažiavimo srautus į pramoninius ir privačius objektus, požeminius garažus, saugomas automobilių stovėjimo aikšteles, būtina panaudoti automatinius kelio užtvarus, barjerus. Renkantis automatiką pramoniniams ar daugiabučių vartams pagrindinis aspektas yra automatikos galingumas ir atidarymo intensyvumas. Jeigu norite vienu pulteliu atidarinėti ir kiemo ir garažo vartus, tada bus reikalingas išorinis  imtuvas, jis leidžia abi automatikas valdyti vienu pulteliu, skirtingais mygtukais. Nors automatinių vartų kaina didesnė, tačiau investuoti į tą sistemą tikrai verta- tai garantuos didesnį saugumą, sumažins  vartų atidarymo trukmę, ir žinoma, leis kur kas greičiau patekti į teritoriją neišlipant iš automobilio.