Visuomenės sveikatos biuras rekomenduoja vaikų sveikatą patikrinti nelaukiant rugsėjo

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad visi moksleiviai iki 18 metų kasmet mokyklai privalo pateikti vaiko sveikatos pažymėjimą (forma Nr. 027-1/a). Raginama vaikų sveikatą patikrinti nelaukiant paskutinių vasaros dienų, kadangi tuo metu gydymo įstaigose susidaro ilgos tai norinčiųjų padaryti eilės. Be to, pasak visuomenės sveikatos specialistės Redos Žaromskytės, labai svarbu į šį patikrinimą žiūrėti atsakingai, kadangi sveikatos pažymėjime pateikti duomenys gali būti gyvybiškai svarbūs.

Rugsėjo pradžioje gydymo įstaigose susidaro didžiulės eilės, todėl sveikatos patikrinimas daugeliui tampa tikru iššūkiu. Visuomenės sveikatos specialistė Reda Žaromskytė primena, kad vaiko sveikatos pažymėjimas galioja visus metus. Taigi, jei vaikas sveikatą tikrinosi, pavyzdžiui, praeitų metų lapkritį, nereikia skubėti to daryti mokslo metų pradžioje, kadangi pažymos galiojimas tuo metu dar nėra pasibaigęs. Svarbiausia, kad ugdymo įstaigoje, kurioje vaikas mokosi, būtų galiojantis jo sveikatos pažymėjimas.

Šeimos sveikata
dermatologapediatratijuana.com nuotr.

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ragina į vaikų sveikatos patikrinimą nežiūrėti pro pirštus, kadangi vaikai mokymosi įstaigose praleidžia didžiąją dalį savo laiko, todėl vaiko sveikatos pažymėjime gydytojo pateiktos išvados ir rekomendacijos dėl jo galimybių dalyvauti mokyklos vykdomoje ugdymo veikloje, kūno kultūros pamokose ar vaiko maitinimo organizavime gali būti gyvybiškai svarbios. Ypatingai medicininė pažyma reikalinga ūmių sveikatos sutrikimų atvejais, kai per pamokas mokiniui, tarkime, dėl alergijos ar lėtinių sveikatos sutrikimų prireikia skubios medicinos pagalbos, tuomet tik turint išsamią gydytojo pažymą, galima skubiai įvertinti situacijos pavojingumą ir imtis atitinkamų priemonių.

Dėl moksleivio sveikatos pažymėjimo į savo šeimos gydytoją reikia kreiptis įprasta tvarka: iš anksto užsiregistruoti, atvykti nurodytu laiku ir, svarbiausia, kad vaiką lydėtų vienas iš tėvų arba teisėtų globėjų, nes be tėvų/teisėtų globėjų sutikimo vaiko sveikatos tikrinti negalima. Taip pat tėveliai/teisėti globėjai turėtų žinoti, kad prieš einant pas šeimos gydytoją, pirmiausia su vaiku reikėtų apsilankyti pas gydytoją odontologą (dantų gydytoją) ir patikrinti vaiko dantų būklę, o pas šeimos gydytoją reiktų vykti tik gavus odontologą išvadą, apie vaiko dantų būklę.

Kiekvienais metais gydytojas tikrindamas vaiko sveikatą, įvertina jo ūgį, svorį, kūno masės indeksą, kraujo spaudimą, regą, klausą, kraujotakos, kvėpavimo, nervų, virškinamojo trakto, urogenitalinę, skeleto ir raumenų bei endokrininės sistemos funkcinę būklę. Taip pat atliekami kraujo bei šlapimo tyrimai.

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ragina nedelsti pasitikrinti sveikatą, kad nereikėtų praleisti paskutinių atostogų dienų eilėje prie gydytojo kabineto.