Atidumas detalėms gali padėti sutaupyti organizuojant vestuves

Vestuvių planavimas

Vestuvės – viena svarbiausių šeimos švenčių, kuomet norima savo džiaugsmu pasidalinti ne tik su giminėmis, bet ir su draugais. Įspūdingos ir didelės šventės organizavimas gali kainuoti labai brangiai, tačiau skyrę pakankamai dėmesio vestuvių organizavimo procesui galite sutaupyti ir šiek tiek sumažinti savo biudžetą. Tai, kad siekiate sutaupyti, nereiškia, kad turėsite atsisakyti visų savo sumanymų. Vadovaudamiesi keliais paprastais patarimais surengsite puikią šventę, tačiau Jums nereikės atsisakyti visų malonių smulkmenų. Svarbu nebijoti ir būti kūrybingiems, išradingiems ir neatsisakyti naujų ar netikėtų idėjų. Be to, reikėtų nepamiršti, kad nuoširdumas ir paprastumas kartais sužavi labiau, nei brangūs papuošimai ar nereikalinga pompastika.

Planuojant vestuvių pokylį galima sutaupyti

Vienas iš brangiausių vestuvių elementų yra pokylis – šventė draugams ir artimiesiems. Jeigu norite sutaupyti, labai gerai įvertinkite svečių, kuriuos kviesite į pokylį, sąrašą. Nuspręskite, kiek žmonių dalyvaus, ar kviesite ir mažiau pažįstamus gimines, ar tik artimiausius šeimos narius ir geriausius draugus. Nebijokite mažinti svečių sąrašo. Jums tikrai nebūtina į šventę kviesti trečios eilės giminaičių, kuriuos matėte du kartus savo gyvenime. Jaukios, kuklios vestuvės artimiausių šeimos narių ir draugų rate vis labiau populiarėja ir poros vis dažniau atsisako itin didelių ir prabangių vestuvių, o už sutaupytas lėšas išvažiuoja į romantišką povestuvinę kelionę.

Ieškodami vietos vestuvių pokyliui nesivaikykite pačių madingiausių ar garsiausių restoranų ir kavinių. Paieškokite kavinės, restorano ar sodybos, kuri savo duris atvėrė neseniai. Taip, šiek tiek rizikuojate, kad nepatikrinta ir nedaug atsiliepimų turinti paslauga gali nuvilti, tačiau tokiose vietose paprasčiau susitarti dėl nuolaidų ar geresnių sutarties sąlygų, kadangi paslaugos teikėjas suinteresuotas padidinti savo žinomumą. Neseniai pradėję dirbti paslaugų teikėjai daug lanksčiau žiūri į kainas, be to, norėdami palikti gerą pirmą įspūdį nuoširdžiai stengsis, kad užsakovui paslauga patiktų.

Alkoholis vestuvėse – daug diskusijų sukelianti tema. Jeigu norite sutaupyti, turėtumėte mažinti alkoholio kiekį šventėje. Dažnai nutinka taip, kad jaunųjų poros, siekdamos įtikti svečiams persistengia, todėl po vestuvių lieka ne viena dėžė stipriųjų gėrimų. Įvertinkite, kiek reikės alkoholio ir organizuokite vakaro programą taip, kad svečiai nenuobodžiautų. Jeigu pokylis įdomus, alkoholio išgeriama mažiau. Būtinai pasirūpinkite vakaro pramogomis ir pagalvokite, kaip galite nustebinti savo svečius. Viena iš neišdildomą įspūdį paliekančių pramogų – vidurnakčio fejerverkai. Pirotechnikos profesionalai www.saliutas.lt atkreipia dėmesį, kad nebūtina vestuvėse rengti brangių fejerverkų šou. Taupantiems turėtų pakakti specialių vestuvėms sukomplektuotų fejerverkų, kurie garsiai visam pasauliui praneš apie jūsų laimę.

Organizuojant vestuvių pokylį nereikėtų taupyti maistui, tačiau norint sumažinti jam numatyto biudžeto dalį patartina rinktis paprastesnius patiekalus ir atsisakyti įmantrių, niekam negirdėtų ir neragautų. Tačiau nepamiškite, kad maistas turi būti skanus, kokybiškas ir estetiškai patiektas.

Sutaupykite rinkdamiesi aprangą

Svarbiausias vestuvių atributas yra vestuviniai žiedai, kuriuos jaunieji tradiciškai nešioja visuomet, todėl juos įsigyjant taupyti nereikėtų. Prabangios juvelyrikos salonas www.premiere.lt atkreipia dėmesį, kad rankų darbo žiedai visuomet yra patvaresni ir kokybiškesnis už masinę produkciją, tačiau paskyrus jiems numatytą biudžetą galima nesudėtingai save apsaugoti nuo netikėtų sprendimų.

Jeigu perkant žiedus taupyti nereikėtų, tai renkantis vestuvinę suknelę – galima. Ne visuomet vilioja galimybė įsigyti jau dėvėtą vestuvinę suknelę, tačiau pasidairius po skelbimų portalus galima rasti tikrai puikių ir nebrangių variantų. Jeigu esate kūrybinga ir nebijote eksperimentuoti, vestuvinę suknelę galite pasisiūti individualiai. Žinoma, tokiu atveju teks atsisakyti tradicinės suknelės, tačiau toks sprendimas bus originalus ir tikrai nustebinsite artimuosius bei draugus.

Dekoracijos ir kvietimai – savomis rankomis

Vestuvių dieną norisi, kad viskas būtų tobula ir nepakartojama, todėl ir dekoracijos, bei kitos malonios smulkmenos turi būti pagamintos kruopščiai. Jeigu esate nagingi, kūrybingi, galite dekoracijas, kvietimus, stalo korteles, dovanėles svečiams ar netgi puokštę pasigaminti savarankiškai. Taip, reikės skirti pakankamai laiko idėjų paieškoms ir pačių dekoracijų gamybai. Galbūt teks pasitelkti drauges ar pažįstamus, tačiau toks variantas leis sutaupyti gana nemažai lėšų.

Nusprendę dekoracijas gaminti savarankiškai skirkite tam pakankamai laiko ir pastangų. Iškelkite sau ambicingus tikslus ir stenkitės, kad viskas derėtų tarpusavyje. Rinkitės šviesias pastelines, spalvas, derančias tarpusavyje ir venkite kontrastingų, ryškių atspalvių. Pastelinės spalvos suteikia prabangos, lengvumo ir jaukumo įspūdį. Dekoruokite šventę taip, kad būtų gražu ir malonu ne tik jums, bet ir šventės svečiams.

 

 

Patarimai planuojantiems vestuves – kaip surengti įsimintiną šventę

Vestuvės – viena didžiausių ir įspūdingiausių šeimos švenčių gyvenime, todėl jas planuojant ir organizuojant stengiamasi šventę rengti taip, kad ji paliktų neišdildomą įspūdį tiek jauniesiems, tiek jų svečiams. Didelės šventės organizavimas yra sudėtingas procesas, kuriam tinkamai įgyvendinti ne visuomet pakanka patirties ar įgūdžių, todėl rinkoje labai gausų įvairių vestuvių organizatorių ir planuotojų ar konsultantų, kurie visuomet pasiruošę pagelbėti. Pateikiame kelis patarimus ir profesionalų pastebėjimus, kurie padės surengti nepamirštamą šventę ir padės išvengti netikėtumų.

Svarbiausia – planavimas

Planavimas – pats svarbiausias organizacinis procesas rengiant ne tik vestuves, bet ir bet kurią kitą šventę. Tačiau organizuojant vestuves reikia atkreipti dėmesį į daugiau detalių. Planavimo procesą geriausia pradėti nuo datos ir šventės tipo pasirinkimo. Išsirinkus vestuvių datą galima pradėti ieškoti tinkamos vietos ir tartis su paslaugų tiekėjais.

Prieš pradedant planavimo procesą taip pat labai svarbu apgalvoti, kokios šventės norite, ką jos metu norėsite veikti, kaip nustebinsite svečius ir kitus niuansus. Nusprendus dėl pačių vestuvių pobūdžio bus lengviau rinktis maistą, patalpas ir dekoracijas. Net jeigu nusprendėte į pagalbą pasitelkti profesionalius vestuvių planuotojus, šiuos dalykus jau turite būti aptarę su partneriu. Vestuvių planuotojai padės įgyvendinti jūsų viziją, tačiau tą viziją ar svajonę turite turėti.

Nuo tinkamai suplanuotų ir suorganizuotų vestuvių labai priklauso, kokius įspūdžius šventė paliks jauniesiems ir jų svečiams. Jeigu viskas suorganizuota sklandžiai ir vyksta pagal planą, jaunieji gali atsipalaiduoti ir mėgautis švente, tačiau jeigu kyla nesklandumų ir nėra kam jais pasirūpinti jaunieji pradeda jausti įtampą ir stresą, todėl šventė gali įsiminti ne kaip pats smagiausias gyvenimo įvykis. Tokiems atvejams reikėtų turėti patikimus draugus, pamerges ir pabrolius, kurie iškilus nesklandumams viskuo pasirūpintų. Tokia draugų pagalba šventės metu labai praverčia, todėl prieš šventę aptarkite su jais, kad norėsite jų pagalbos šventės metu iškilus netikėtumams.

Vestuvių scenarijus – neapsunkinkite savęs ir aplinkinių

Specialistai rekomenduoja sudarant šventės scenarijų nepersistengti ir neprigalvoti per daug skirtingos veiklos. Labai kruopščiai skaičiuokite laiką skiriamą ceremonijai, fotosesijai, svečių ir jaunųjų atvykimui į šventės vietą ir kitoms veikloms. Pasistenkite viską sudėlioti taip, kad nereikėtų skubėti, nes tai sukelia nepageidaujamą stresą. Tačiau per dideli tarpai tarp veiklų svečius taip pat gali išvarginti, todėl viskas turi būti harmoninga.

Šventės metu venkite ilgų kalbų ir sveikinimų maratonų. Informuokite svečius iš anksto, kur ir kaip bus sveikinami jaunieji, kokia šventės eiga. Tai padės išvengti nesusipratimų, kuomet išsitęsia sveikinimo procesas arba gaištamas laikas. Svečius taip pat reikėtų informuoti, kada planuojama baigti šventę, ar numatyta nakvynė. Kuo daugiau informacijos suteiksite, tuo mažiau klausimų apie šventės eigą sulauksite šventės metu.

Svečių užimtumas ir pramogos šventės metu yra būtinos, kitaip vestuvės gali pavirsti gana nuobodžiu pasisėdėjimu užstalėje. Aptarkite šiuos klausimus su vedėju. Informuokite renginio vedėją apie tai, kokių pramogų pageidausite, aptarkite vakaro scenarijų, pagalvokite, kuo galite nustebinti savo svečius. Pirotechnikos profesionalai www.saliutas.lt pataria, kad šventinis fejerverkas vidurnaktį gali tapti puikia staigmena ne tik svečiams, bet ir jauniesiems.

Gera nuotaika gali slypėti smulkmenose

Dažnai planuojant didelius renginius pamirštama, kad gera nuotaika gali slypėti smulkmenose ir detalėse. Todėl iš anksto apgalvoję kai kuriuos niuansus išvengsite nepatogumų. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių nemalonumų – spaudžiantys batai ar bateliai. Norint išvengti skaudančių kojų juos reikėtų panešioti prieš šventę.

Vestuviniai žiedai – svarbiausias šventės atributas ir jaunųjų meilės simbolis. Juvelyrikos salonas www.premiere.lt pataria prieš vykstant į ceremoniją būtinai pasitikrinti, ar nepamiršote žiedų ir dokumentų. Nieko tokio, jeigu pasitikrinsite kelis kartus. Taip išvengsite nepageidaujamo streso ceremonijos metu.

Lietuvoje oras yra neprognozuojamas, todėl net jei visi šalies meteorologai skelbia, jog diena bus saulėta, graži ir šilta, apsvarstykite ir kitą scenarijų. Ką darysite, jeigu prasidės lietus arba net audra. Turėkite atsarginį planą ir variantą ir svarbiausia nepraraskite geros nuotaikos.

Išsiaiškinkite, kiek bus svečių su mažais vaikais. Jeigu mažųjų šventės dalyvių bus daug, pagalvokite, ar nereikėtų jiems suorganizuoti atskirų pramogų ir žaidimų. Taip vaikai bus užsiėmę, o tėveliai galės ramiai mėgautis švente. Jeigu mažųjų dalyviu vos keletas, susitarkite su tėvais, kad jie prisiims atsakomybę ir prižiūrės savo vaikus. Informuokite tėvus ar bus organizuojamos atskiros pramogos vaikams, ar ne. Tai padės išvengti nesusipratimų.