Grožis reikalauja aukų

Galima drąsiai teigti kad grožio industrijos teikiamomis paslaugomis naudojasi pusė suaugusių planetos gyventojų, didžioji dalis moterų bent kartą lankėsi pas kosmetologą, o surasti tokią, kuri savo kosmetinėje neturėtų bent vienos grožio priemonės yra praktiškai neįmanoma. Be to, jei anksčiau lankymasis grožio salonuose buvo laikomas moterišku užsiėmimu, tai dabar 30 procentų klientų sudaro vyrai. Grožio paslaugų rinką galima padalinti į dvi dideles grupes: estetinė chirurgija, kurios tikslas padailinti veidą ir kūno formas plastinėmis operacijomis, ir kosmetologija, kuri apima įvairias grožio procedūras be chirurginės intervencijos – veido jauninimo procedūros, aparatinės kūno linijų korekcijos, lazerinės procedūros ir t. t.

Plastinių operacijų bumas prasidėjo pastaraisiais dešimtmečiais. Tokį populiarumą lėmė tai, kad didelė plastinės operacijos kaina plastiniam chirurgui atnešdavo net iki 100 procentų pelno, o investicijas į klinikos atidarymą galima buvo susigrąžinti vos per metus. Į industriją atėjo daug kitų sričių specialistų, norėjusių užsidirbti kuo daugiau pinigų. Šiuo metu kainos tapo pakankamai priimtinos dėl atsiradusios didelės konkurencijos, tačiau plastinės operacijos kaina negali būti žema – į labai pigias paslaugas siūlančius specialistus geriau nesikreipti, dažnai tai ženklas, kad klinikoje dirbančių specialistų kvalifikacija nėra labai gera, o ir įrangos bei priemonių kokybė taip pat gali būti abejotina.

Plastinė chirurgija
www.wellbeing-advice.com nuotr.

Specialistai tvirtina, kad ilgainiui plastinių chirurgų klientūra jaunėja. Krūtis didinasi moterys nuo 25 metų, nors dabar šios rūšies operacijų pasaulyje atliekama daug mažiau nei anksčiau, o nosies korekciją perka ir 18 metų sulaukusios merginos. Žmonės, norintys atrodyti jaunesni, į plastinius chirurgus kreipiasi dažniausiai, amžiaus vidurkis čia – 40 metų. Vieniems tai reiškia turėti stangrią krūtinę ir putlias lūpas, kitiems – neturėti raukšlių paakiuose. Taip pat kurį laiką populiari buvo riebalų nusiurbimo operaciją, dabar prarandanti savo lyderės pozicijas. Populiariausia operacija pasaulyje – tai nosies korekcija, labai daug žmonių, tiek vyrų tiek moterų yra nepatenkinti savo nosies forma. Plastiniai chirurgai teigia, kad dažnai pas juos ateina moterys, norinčios plastinės operacijos dėka susitvarkyti savo asmeninį gyvenimą. Jos taupo pinigus kelis metus, norėdamos padaryti bent kažką. Daugumai tai iš tiesų padeda, po procedūros žmogus pradeda labiau savimi pasitikėti.

Šiuolaikiniai plastiniai chirurgai nedaro didelių operacijų. Žmonės iki šiol mano, kad plastinės operacijos – tai sudėtingos, kruvinos, ilgos, kelias valandas trunkančios procedūros. Tačiau tai nėra tiesa, dabar plastinio chirurgo pagrindinė užduotis, padaryti taip, kad žmogus kitą dieną po operacijos jau galėtų grįžti prie sau įprasto gyvenimo režimo. Rekomenduojama darytis kelias smulkias operacijas, o ne vieną ilgą ir sudėtingą, po kurios reikėtų kelias savaites skirti reabilitacijai .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *