Kasdienės dantų priežiūros patarimai

dandys

Daugelyje situacijų neretai tenka girdėti sakant, kad viena ar kita (priklausomai apie ką kalbama) „turi būti kaip dantų valymas ryte ir vakare“. Labai džiugu, kad žmonės iš tiesų žino, kad dantų valymas bent du kartus per dieną yra labai svarbus jų sveikatai ir gerai savijautai.

Dantų valymas yra vienas pagrindinių ir bene svarbiausių dalykų dantų priežiūroje, tačiau ne vienintelis. Be to, valyti dantis taip pat reikia mokėti teisingai. Deja, tai žino ne visi, o kiti net ir žinodami to nepaiso. Taisyklingas dantų valymas ir valymo laikas yra ne mažiau svarbūs už patį procesą. Taigi pagrindiniai patarimai, kaip kasdien taisyklingai reikėtų prižiūrėti dantis, yra šie:

  1. Dantų išorinį paviršių valyti sukamaisiais ir šluojamaisiais judesiais. Priklausomai tai yra apatinis ar viršutinis žandikaulis, valoma iš viršaus į apačią arba iš apačios į viršų. Krūminių ir priekinių dantų išoriniai paviršiai valomi šluojamaisiais judesiais, kryptis atitinkama valomam žandikauliui. Kramtomuosius paviršius valyti nespaudžiant dantų šepetėlio, sukamaisiais judesiais.
  2. Būtinai valyti liežuvį. Šį procesą dažniausiai užmiršta daugelis, nes nemato tame prasmės. Tačiau ant liežuvio susikaupia daugybė bakterijų, dėl ko genda dantys ir atsiranda negeras burnos kvapas. Tam naudojamas specialus liežuvio šepetėlis arba ant įprasto šepetėlio galvutes esanti dalis liežuviui valyti.
  3. Dantis valyti mažiausiai du kartus per dieną, ne mažiau kaip po dvi minutes. Idealiausia, jei dantis valysite po kiekvieno valgymo.
  4. Jeigu dėvite kabes, dantis valyti privalu po kiekvieno valgymo, kruopščiai išvalant visus tarpelius.
  5. Naudoti dantų siūlą kiekvieno valymo metu.
  6. Naudoti tinkamai parinktą dantų skalavimo skystį.
  7. Esant poreikiui naudoti tarpdančių šepetėlius.
  8. Dantų klinika – vienas iš svarbiausių objektų jūsų reguliariai lankytinų vietų sąraše, be dantų valymo.